Оформлення туристичної візи

туристична віза

Особливості оформлення туристичної візи

Відповідно до вимог Візового Кодексу для відвідування Шенгенської зони, особи інших держав зобов’язані оформити закордонний паспорт, використовувати який можна тільки до закінчення терміну дії, і відкрити візу. Це правило не поширюється на дипломатичні, службові, а також спеціальні (зелені) паспортні документи.

Особливість шенгенської візи полягає в тому, що відкривши її в країні-учасниці Шенгенської угоди, можна відвідувати і інші держави цієї зони. Як відомо, угода підписана серед 22 країн ЄС і 4 – в ЄАВТ, так що тут потрібно звертати увагу на термін дії візи і можливі обмеження.

Населення Шенгенської зони и інші особини, Яким НЕ нужно Відкривати візу, чи не мають права проживати в інших країнах, Які підписали угоду, тривалий період без відповідного юридичного оформлення.Не залежно від мети візіту в будь-який з держав Шенгенської зони, громадянин может там находится менше 90 днів (3 місяці) за півроку. Дані обмеження НЕ стосується навчання та працевлаштування в стране.


АвстріяБельгія
Греція
ДаніяЕстонія
ІспаніяЛатвія
ЛюксембургЛіхтенштейн
ЛатвіяНорвегія
НімеччинаНідерланди
ПортугаліяСловаччина
СловеніяУгорщина
ФінляндіяФранція
ЧехіяШвейцаріяШвеція

Чим відрізняються різні види віз?

Кожен вид візи, оформлений для держави шенгенської угоди, має свої правила і обмеження, що діють відповідно з метою поїздки і іншими факторами.

Віза, видана на короткий проміжок часу, відноситься до категорії «С». Вона дає право перебування в країні Шенгенської зони до закінчення терміну її дії.

Одним з типів шенгенської візи є одноразова віза. Оформивши її, власник може відвідати держава в Шенгенській зоні один раз за відведений проміжок часу. Залишаючи країну, дію візи припиниться, не залежно від вказаної дати її закінчення.

Наприклад, Вам відкрили візу на 45 днів, і встановили обмеження тривалості перебування в країні не більше 30 днів. Це значить, що у Вас є тимчасовий коридор в 45 днів, за цей період дозволяється відвідати держава Шенгенської зони, яка видала візу, і проживати там до 30 днів. Варто зазначити, що для наступної поїздки за кордон потрібно заново проходити процедуру оформлення одноразової шенгенської візи.


Що необхідно для отримання туристичної візи?

Для отримання одноразової шенгенської візи, спочатку необхідно визначитися з метою подорожі і періодом проживання в іншій країні. Якщо ж Ви плануєте перебувати в різних державах, то візу потрібно відкривати там, де будете перебувати найбільшу кількість часу. Заздалегідь з’ясувавши дані моменти, Ви зможете вибрати відповідний тип візи.

Варто враховувати той факт, що відкрита віза зовсім не забезпечує автоматичним пропуском в Шенгенську зону. Проходячи прикордонний контроль, співробітники митної служби можуть зажадати у Вас безліч документів, таких як: паспортний документ, відкриту візу, а також довідки про підтвердження платоспроможності, цілі подорожі, тривалості проживання на території іншої країни і т.д.

Співробітники еміграційного центру «Максимум» допоможуть Вам швидко і правильно оформити одноразову шенгенську візу, а також дадуть відповідь на всі Ваші запитання!