Вчинення правопорушення на території Шенгенської зони

Для того щоб потрапити в перелік тих, кому відвідування шенгенської зони заборонено – досить лише вчинити правопорушення. І зовсім не обов’язково при цьому когось калічити або вбивати. Варто лише в недозволеному місці перебігти дорогу і, отримавши за це штраф, забути про його погашення.

Вчинення правопорушень на території шенгенської зони

Правопорушення — це будь-яка протиправна дія, що заподіює шкоду суспільству, крім того і представляє загрозу громадському здоров’ю, порядку або внутрішньої безпеки.

Це досить часті порушення візового режиму, будьте дуже обережні і уважні. У консульстві не стануть з’ясовувати масштаб злочину, якщо вже є – значить, відмовити.

Чим загрожує правопорушення?

Покарання безпосередньо залежить від обсягу заподіяного вами збитку. Найчастіше порушення загрожує відмовою в подальшій візі і постановкою винуватця на«візовый карантин». Притому відмову заявник отримає в будь-якому візовому посольстві, незалежно від того, де він оформляв свою шенгенську візу раніше.

Такий масовий бойкот обумовлений наявністю єдиної шенгенської інформаційною системою (SIS). Допуск до бази даних SIS є у кожного міграційного та консульського органу держав Шенгенської зони.

Інформація про порушення заноситься в базу відразу після виявлення наявності такої на кордоні.

Візовий карантин і його терміни

Візовий карантин – Заборону на відвідування країн, що підписали шенгенський договір, протягом установленого посольством часу. Терміни варіюються залежно від ступеня тяжкості проступку.

Терміни візового карантину:

  • Від 3 місяців і аж до 1 року – найбільш поширений варіант за дрібні правопорушення;
  • 1 рік і більше – призначається злісним порушникам і вчинившим злодіяння;
  • 10 років (найчастіше прирівнюють до постійного заборони) – за особливо тяжкий злочин.

Нюанси перетину кордону

Штраф, виданий вам прикордонником, за минулий візу також може стати приводом для візового карантину. А безпосередньо розмір штрафу варіюється від 100 € до 4000 € на розсуд співробітника прикордонного пункту, з урахуванням ступеня порушення.

Важливо! Якщо в дорозі трапився форс-мажор, і ви не встигаєте потрапити на прикордонний пункт до моменту закінчення терміну вашої візи – обов’язково відвідайте відповідну інстанцію для отримання письмового підтвердження того, що ви не зі своєї вини не змогли в належний час виїхати з шенгенської зони.