Всі переваги наявності одночасно двох закордонних паспортів

Для чого потрібно два закордонні паспорти українцеві?Закордонний паспорт є далеко не у кожного українця, а про те, щоб мати відразу два таких документи і мови бути не може. Але на практиці один паспорт – звичайно, добре, але два – все-таки краще. Особливо це відноситься до тих людей, які часто їздять за кордон.

Ситуації, в яких другий закордонний паспорт вам знадобиться:

  • Якщо один з паспортів знаходиться в посольстві, очікуючи одержання шенген візи. Часті подорожі по всьому світу просто вимагають від вас наявності другого закордонного паспорта. Приміром, один з проїзних документів може перебувати на розгляді заяви на отримання шенгенської візи, а тим часом ви зможете відвідувати інші країни з іншим закордонним паспортом.
  • Якщо необхідно ухилитися від неприємностей відвідуючи деякі держави. Тут мається на увазі кілька східних країн, в яких туристи, які побували в інших країнах, не вітаються. Також це відноситься до таких країн, які знаходяться у спірних відносинах. Саме тому арабські країни найкраще відвідувати із закордонним паспортом, в якому ще не було відміток.
  • Якщо ви потребуєте продовження часу дії закордонного паспорта. Занадто часто їздите за кордон, і у вас не вистачає сторінок для заповнення? Це якраз той випадок, коли необхідно мати другий паспорт.
  • Якщо чисті сторінки вашого проїзного документа добігають кінця, і у вас немає бажання його здавати. Насправді, всього дві причини залишити документ: довгострокова віза, час дії якої ще не закінчився або в вашому проїзному документі стоять штампи Шенген візи, Канади або США. У другому випадку, історія старого проїзного документа про що розкаже, а це може допомогти вам оформити документи на в’їзд в одну з бажаних країн, оскільки існують посольства, які не бажають видавати шенген візи чистим паспортами.
  • Дотримання обережності. Якщо ваше життєве кредо – обережність ще нікому не заважала – це той випадок, коли вам має сенс оформити другий закордонний паспорт. Вирушаючи в тур по Європі, два закордонні паспорти, заховані в різних місцях, зведуть до мінімуму ймовірність втрати паспорта.

Як можна отримати другий закордонний паспорт?

Постанова КМУ №231 від 31 березня 1995 року, свідчить, що громадяни України мають право зареєструвати другий закордонний паспорт із збереженням першого. Другий закордонний паспорт може стати цікавим для людей, які багато часу проводять в подорожах, а також тим, кому необхідно заздалегідь продумувати оформлення шенген віз.

Якщо всі аргументи переконали вас оформити друге закордонний паспорт, вам необхідно буде подати заявку з відповідним проханням, вказавши причину даної потреби. Існує кілька способів обгрунтувати своє прохання. А саме:

  1. Туристична, підприємницька чи журналістська діяльність.
  2. Вантажні або пасажирські перевезення.
  3. Гастрольні тури.
  4. Прийняття участі у спортивних та інших змаганнях.