Особливості отримання «шенгенської» візи для українців

Отримання шенгенської візи для українцівВ даний час простіше отримати шенгенську візу Литви та Іспанії, а ось Чехія і Німеччина вже вкотре відповідає на заяви відмовою.

Від того, що між Євросоюзом і Україною досить-таки напружені відносини, страждають прості українці, змушені забути про придбання візи.

Вимоги, які пред’являють держави Шенгену до громадян України, котрі мріють про відвідування країн Європи, не можна назвати лояльними. Перед вильотом українці зобов’язали здавати відбитки пальців в спеціальних установах. Але це не саме важкоздійснюване – справа в тому, що тепер потрібно здавати документи, які колись вважалися необов’язковими, і чекати, поки консульство переконається, що вони справжні. Здати документи можливо тільки на початку осені. В ту ж мить в турагентствах і візових центрах з’явилася платна послуга термінової записи в посольство або консульство.


Які ще можуть виникнути складності при отриманні шенгенської візи

Потрібно бути готовим до того, що для відвідування держав ЄС, крім довідки з роботи про заробітну плату і страховки для візи, знадобиться і довідка з податкової інспекції,що інформує про сплачені податки. Час, коли українці могли попросити бухгалтера вказати більшу, ніж є насправді, заробітну плату, закінчився. Зараз податки віднімаються саме з офіційної заробітної плати. Однак VoxUkraine інформує, що більшість компаній працевлаштовує своїх співробітників неофіційно. Таким чином, вирішивші поїхати в Європу громадяни України потребують допомоги офіційно працевлаштованого спонсора.


Список країн, куди українцю легше отримати візу

  1. Мальдіви
  2. Балі
  3. Республіка Домінікана
  4. Хорватія
  5. Словенія
  6. Шрі-Ланка
  7. Австрія
  8. Латвія
  9. Литва
  10. Естонія

У кого вже точно не виникне труднощів з тим, щоб отримати шенгенську візу, так це у тих, хто збирається гостювати у іноземця. Найбільше шансів отримати візу також у заможних людей, які мають солідну суму в банку. Директор політичних міжнародних досліджень Сергій Толстой вважає, що не випускають з України, як правило, самотніх і безробітних. Якщо ж людина має велику родину і непоганий заробіток, то йому, ймовірно, дадуть згоду. Все ж більшість українців відпочивають в Єгипті і Туреччині, тобто країнах, де немає необхідності в тому, щоб отримати шенгенську візу.