Депортація, у зв’язку з грубим порушенням законодавчих актів держави

Юридичний словник термінів визначає депортацію як вигнання, заслання.

Сучасне міжнародне право розглядає депортацію у вигляді покарання іноземних громадян або осіб без громадянства за скоєні ними дії, які порушують закони і правила держави перебування.

Депортація також застосовується до осіб, котрі на незаконних підставах перебувають в країні, або незаконно перетнули кордон.

Депортація з країни

Процедура депортації з країн Європи

Депортація виконується виключно тільки за рішенням суду. Якщо іноземець скоїв порушення і взятий під варту правоохоронними органами, то на нього заводиться справа. Після вручення йому рішення суду він зобов’язаний покинути межі держави самостійно або під конвоєм.

Разом з тим, будь-який іноземець має можливість зробити звернення до суду і оскаржити це рішення, скориставшись послугами посольства і адвоката. Таке право встановлюється пунктом 1 Протоколу № 7 до Конвенції про захист прав людини та основних свобод.

Не підлягає перегляду рішення суду у разі скоєної іноземцем дії, спрямованої на загрозу національній безпеці та цілісності держави. У цьому випадку виконується примусове видворення з країни і довічна заборона на в’їзд.

У країнах Європи, що входять в шенгенську зону, є і діє єдина інформаційна база (SIS) про правопорушення і депортацію іноземців. Рішення суду про депортацію особи в одній з країн шенгенської угоди автоматично діє і враховується при відкритті віз в інших державах, що входять в зону.

Причини депортації

Поширеною причиною для депортації з країн Європи є порушення візових правил, викладених у Візовому кодексі ЄС. Це прострочена віза; віза, отримана обманним шляхом; використання бізнес візи для подорожей і, навпаки, при туристичній візі іноземець вчиняє дії з метою отримання доходу.

Наступною причиною для депортації з країн Європи виступає порушення законів і правил країни перебування. Сюди відносяться п’яні бійки, порушення громадського порядку, відмова від оплати штрафу, та інші порушення.

Хто не підлягає депортації

Депортація не поширюється на іноземців, які можуть мати або мають особливий статус або особливі умови, а саме:

  • мігранти, котры бажають отримити статус біженця;
  • іноземці зі статусом біженця;
  • особи, які отримали політичний притулок;
  • мігранти без відповідного статусу, на батьківщині яких, існує пряма загроза їх життю і свободі;
  • дипломати та особи з дипломатичним імунітетом.

Щоб не потрапити під депортацію із країн Європи необхідно дотримуватися всіх правил і законів, встановлених для іноземців.