Перебування на території Шенгенської зони за візою термін дії якої вийшов

Різні порушення візового режиму – не рідкість. Серед таких досить часто зустрічається знаходження в шенгенській зоні по простроченій візі. Факт даного недотримання режиму фіксується в межах 1-3 днів, іноді становить 0,5-1 рік.

Що буде якщо прострочити шенгенську візуЗакінченою візою вважається та , у якої термін дії закінчився до моменту проходження її власником прикордонного пункту.

Увага! У останній день дії візи її термін закінчується після 23:59 за місцевим часом.

Що чекає власника закінченої візи?

Відразу після прильоту в країну прикордонник ставить в ваш закордонний паспорт штамп із зазначенням дати прибуття. Саме з цього моменту починається відлік відведеного вам для знаходження в шенгенській зоні часу.

Може статися так, що, захопившись місцевими краєвидами, ви абсолютно забули про терміни і ваша шенген віза закінчилася. Краще, звичайно, до цього не доводити, але коли це вже сталося, майте на увазі, що різні країни до цього порушення ставляться по-різному.

Найбільш лояльні країни (Південь та Південний Захід ЄС):

 • ІспанІя;
 • ПортугалІя;
 • Італія.

Найбільш суворі держави:

 • Скандинавскі кнаїни;
 • Німеччина.

У країнах, які ставиться лояльно до вичерпаного терміну візи, велика ймовірність того, що вам всього лише поставлять штамп з датою відбуття і відпустять. У другому ж випадку, вас змусять понервувати.

Якщо віза прострочена, вас чекає:

 • Кілька годин в поліцейській дільниці аеропорту (поки з’ясовують обставини порушення);
 • Штраф у розмірі від 100 € до 1000 € (більше перевищення днів – вище штраф);
 • Безліч питань (мета візиту, чим займалися, чому допустили погашення візи та ін.);
 • Виписаний акт про порушення візового режиму.

Ви застанете лише частину необхідних процедур, решта для вас залишиться «за лаштунками». Штраф буде заставою до з’ясування всіх обставин. При відсутності необхідної суми, можуть попросити в заставу щось інше (наприклад, мобільний телефон).

Коли допустимо продовження візи?

У візовому кодексі, у пункті 33, детально описано продовження періоду дії візи.

Збільшення терміну дії візи допустимо у випадку коли:

 • Представлені докази, що стався форс-мажор чи інші причини, що підтверджують невинність власника візи в несвоєчасному виїзді з шенгенської зони. Процедура безкоштовна;
 • Представлені підтвердження наявності серйозних причин особистого характеру, які доводять необхідність продовження візи. Процедура передбачає збір в 30 €.

Іноді продовження візи може бути реалізоване прямо на кордоні, але не варто на це розраховувати – відбувається таке у виняткових випадках. Настійно рекомендується завчасно з’ясовувати, в якому органі влади проводиться дана процедура на території країни відвідування.