Відмова у видачі Шенгенської візи – не вирок! Шляхи вирішення проблеми

шляхи вирішення проблеми відмови у видачі Шенгенської візиЯк повідомлялося раніше, вирішити проблему відмови в візі можливо двома способами:

  • Подати документи заново;
  • Подати апеляцію.

Ще раз підкреслюємо: другий варіант варто застосовувати лише тоді, коли поїздка вже точно не вдалася, а відновити справедливість, на вашу думку, необхідно.

Вторинна подача документів

У вторинній подачі документів є сенс лише у випадку, якщо до поїздки залишилося 1-2 тижні. Необхідно проаналізувати причину відмови (надається в уніфікованій письмовій формі) і постаратися виправити всі зазначені недоліки.

Відповідно, якщо це штраф, то необхідно погасити його до повторної подачі документів; якщо вас підозрюють у намірі емігрувати – доведіть їм що це не так: надайте докази того, що ви міцно пов’язані з батьківщиною, наприклад, документи на нерухомість або бізнес.

Після усунення всіх недоліків колишнього пакету документів – сміливо подавайте новий.

Подача заяви на апеляцію

Як правило, оскаржити рішення посольства про відмову у видачі візи можна в період від 1 до 2 місяців після його прийняття. Процедура подачі апеляції вказується в листі, що прийшов із закордонним паспортом.

Заява пишеться (за встановленим зразком) в консульстві чи в туристичній фірмі, що відправляла документи на шенгенську візу. Заяву необхідно підкріпити абсолютно усіма документами котрі доводять, що ви праві. Якщо рішення проблеми відмови у візі буде на вашу користь, то штамп з відмовою анулюють або заклеять новою візою.

У різних країн свої форми подачі апеляції і свої види структур, в які подається заява.

Приклади подачі апеляції до найбільш улюблених Українцями країн

  • Італія. Заява на апеляцію подається до Адміністративного суду Лаціо, протягом 2 місяців з часу отримання відмови.
  • Іспанія. Оскарження подається в іспанське посольство протягом 1 місяця.
  • Франція. У заявника є 2 місяці на подачу прохання в спеціальну комісію. У разі відхилення апеляції, необхідно подати клопотання до Державної ради. Термін той же: не пізніше 2 місяців з моменту прийняття комісією рішення.
  • Німеччина.Оскарження подається в посольство. При отриманні повторної відмови, подається до Адміністративного суду, розташованого в Берліні. Термін: 1 місяць з моменту отримання відмови.

Як бачите, вирішити проблему відмови у візі цілком реально. Не варто відразу ж хапатися за голову, пам’ятайте – правда, на вашому боці.