Задати питання

Вибираємо візу: національна чи шенгенська

Національна або шенгенська віза. Як і що вибрати?Перебування в одній з країн шенгенської зони, наприклад, у Польщі чи Литві, на перший погляд, мало залежить від того, якj. візою володіє турист. І з національного, так і з шенгенською візою, можливе перебування на території держав - учасниць Шенгенського договору, oj цю візу не видавали. Але існують відмінності між різними типами віз.

Особливості національної візи

Умови отримання візи та необхідні документи.

  • Претендентові на національну візу, на відміну від шенгенської, потрібно документально підтвердити наявність певної суми коштів на в'їзд в країну, перебування в ній і виїзд.
  • Потрібно подати документи про мету приїзду і необхідності знаходитися в країні, яка надає візу, більше дев'яноста днів протягом півроку, і запрошення іноземної сторони. Причина приїзду повинна бути серйозною: відрядження, участь у спортивній чи культурній події, навчання.

Особливості виїзду і перебування за кордоном.

Якщо вибір припав на національну візу, необхідно бути обізнаним в деяких особливостях її оформлення і умови перебування за кордоном власників такої візи.

  • Отримати таку візу можна за умови перебування на території країни, яка її видала, не менше 91 дня протягом півріччя з моменту в'їзду.
  • Насамперед, потрібно перетнути кордон саме держави, що видала візу. Після цього три місяці можна перебувати в інших країнах шенгенської зони. Тобто, не можна виїжджати з України в Литву з національною польською візою, якщо попередньо не побувати в Польщі. Інакше порушується заявлена мета оформлення візи. Наприклад, оформляючи візу для участі в спортивному заході в Польщі фактично виїжджаєте в іншу країну.
  • Можливі непорозуміння при переході кордонів одних країн за національною візою інших.
  • У Швейцарії діє шенгенська віза, але ця країна не є частиною шенгенської зони. Тому не варто планувати, наприклад, перебування в Швейцарії за національною литовської візі.
  • Проблематично відвідати Данію з національною візою іншої держави Шенгенського договору.

Поряд з деякими описаними складнощами в перебуванні за кордоном за національною візою, існує і ряд незаперечних переваг саме такої форми візи, основні з яких наступні.

По-перше, можна нескінченну кількість разів перетинати кордон шенгенської зони.

По-друге, національна віза коштує менше шенгенської, а в деяких випадках може дістатися і зовсім безкоштовно, наприклад, якщо мати литовське походження або Карту поляка.

Особливості шенгенської візи

За Шенгенського договору основні європейські країни (крім Великобританії) вирішили спростити переміщення громадян між собою. Територія країн - учасниць договору є так званою шенгенською зоною.

Умови отримання візи та необхідні документи.

  1. Шенгенська віза може бути отримана, якщо підтвердити, що претендент матеріально незалежний і хоче повернутися додому.
  2. Умови оформлення візи мало чим відрізняються в різних країнах. Можуть бути дещо відмінні ціни, список необхідних документів і терміни видачі.

Особливості виїзду і перебування за кордоном.

Шенгенські візи можуть бути довготривалими (180 днів) або на короткий термін (до 90 днів). Перебувати на території країни шенгенської зони можна протягом зазначеного кількості часу на півріччя.

Отже, різні типи віз мають як переваги, так і недоліки. Для того щоб не помилитися у виборі, варто звернутися за допомогою до професіоналів.