Вимоги посольств та отримання віз громадянами України. Чи легко?

ЄС і вимоги до візОстанні роки все більш і більш збільшується число громадян України, що звертаються до дипломатичних установ за видачею віз.

Щомісяця консульства і візові відділи приймають від громадян тисячі заявок.

Але чи так легко, зрештою, отримати необхідну візу. Аналіз ситуації показує, що, на жаль, для багатьох громадян це не так вже й легко.

Вимоги до пакету документів. До останнього часу складність полягала в тому, що набір необхідних документів, необхідних для отримання візи, різнився в кожному окремому посольстві. З підписанням угоди між Україною та ЄС про спрощення візового режиму, ця ситуація в перспективі повинна виправитися і всі посольства повинні будуть приймати стандартизований пакет документів.

Заповнення анкети. Якщо подаючий на отримання візи здобувач заповнює її самостійно, не вдаючись до допомоги професійних консультантів, то позитивний результат не завжди очевидний. Знову таки, у різних посольствах анкети відрізняються, часто це багатосторінковий документ, не обмежується лише паспортними даними заявника, але включає в себе безліч інших питань у тому числі про родичів. Високий відсоток відмов у візах йде саме від неправильно заповнених анкет.

Позитивна візова історія. Якщо в закордонному паспорті, що запитує візу в країну Євросоюзу, до цього не було ні однієї поїздки, або при запиті багаторазової шенгенської візи на тривалий термін у закордонному паспорті немає підтвердження, що людина вже відвідував країни Шенгенської зони, можуть виникнути складнощі з отриманням візи. Або ж вона буде видана на короткий термін. Однак, відомі випадки, коли навіть при наявності позитивної візової історії, що зверталися видавали візи на більш короткий термін, ніж вони запитували.

Вимоги до фотографій. Вони індивідуальні у кожної країни. Розмір фотографій, в деяких випадках тільки кольорова, але деякі країни приймають і чорно-білі, фон, розмір зображення – скрізь свої нюанси, які потрібно дотриматися. Фотографії не прикладаються до анкет, а приклеюються або прикріплюються степлером.

Документи, що підтверджують фінансову спроможність. Їх багато. Необхідно підтвердити певний рівень доходів, пред’явити виписку з банківських рахунків, рух коштів, покупку в потрібному обсязі валюти, наявність нерухомості. Деякі країни досить лояльні до даного пункту, але є і досить жорсткі, як наприклад Великобританія.

Дані особистого характеру. З метою протидії незаконній імміграції в країни Євросоюзу, нелегального працевлаштування, фіктивних шлюбів посольства можуть вимагати дані суто особистого характеру: переписку, фотографії.

Одна з вимог ЄС до України в рамках програми спрощення візового режиму є повсюдне введення документів, що містять біометричні дані.

І нарешті, невесела статистика. За даними за минулий, 2012 рік, визначені країни-лідери, найбільш неохоче видають візи громадянам України. Перше місце займає Бельгія, до неї примикають Італія, Німеччина, Латвія та Чехія.