Відмова у видачі шенгенської візи. Дії при відмові

Причини відмови при оформленні шенгенської візиІснує кілька кодів, що позначають відмову у видачі візи в шенген. Код складається з букв і цифр. Цифри від 1 до 4 означають причину відмови, латинські літери А, В, С, D – тип візи.

Корисно знати позначення кодів:

  • «Відмовити» проставляється у вигляді коду «1-С». У випадку, якщо відмова отримана вперше – це означає, що в’їзд до країн Шенгенської зони заборонений впродовж трьох місяців. Якщо відмова по даному коду отриманий повторно – є шанси отримати більш серйозні наслідки: відмова у видачі протягом 10 років, повна заборона на відвідування Шенгенської зони;
  • «Викликати на співбесіду» – позначення «2-С»;
  • «Надання додаткової інформації або документів» – штамп «С-3».

На практиці зустрічаються випадки, коли відмова у видачі візи відбувається через надання нового закордонного паспорта. В даному випадку, з метою збільшення шансів отримання запитуваної візи, подайте попередній паспорт, де є відмітки про відвідування інших держав (за наявності).

Відмова може послідувати і у випадку, якщо посадова особа, що розглядає Ваші документи, буде сумніватися в тому, що Ви повернетеся назад. У даній ситуації краще додатково представити документи про наявність у власності нерухомості, машини, дачної ділянки і т.п., тим самим підтверджуючи факт того, що Вам є що втрачати в рідній країні.

Досить часто сумніви у видачі Шенгенської візи виникають у разі, якщо особа, що запитує візу, не перебуває в законному шлюбі.

Слід знати! У випадку, якщо Ви отримали відмову у видачі Шенгенської візи, жожне з консульств країн, що входять до Шенгенської зони, не має права на видачу візи (п. 1 ст. 5 Конвенції про застосування Шенгенської угоди). Порушення даного пункту Угоди загрожує Вам значним штрафом, а відповідно до законодавства деяких країн – тюремним ув’язненням.

Під час поїздки до країн Шенгенської зони, необхідно дотримуватися умов, на яких видали дозвіл на в’їзд. Порушення однієї з умов може послужити відмовою у видачі візи в майбутньому.

Дії у випадку одержання відмови при оформленні шенгенської візи

У разі відмови у видачі Шенгенської візи, Вам в обов’язковому порядку необхідно подати апеляцію. Необхідно написати скаргу і запросити підставу для відмови в видачі дозволу. Навіть у випадку повторної відмови, в Базі відмов буде зроблена позначка, що Ви були незгодні з резолюцією. Це підвищить ймовірність отримання дозволу в майбутньому. В іншому випадку вважається, що Ви визнали себе винним і впродовж 5-ти років Шенгенська зона буде Вам недоступна.

Якщо Вам важливо вчасно стати володарем шенгенської візи, зверніться до фахівців еміграційного центру “Максимум” і отримаєте свій довгоочікуваний шенген без зайвого клопоту!