Українці та шенген

оформлення шенгенських візВ даний час на території України для всіх громадян країн – учасниць СНД діє безвізовий режим. Він включає в себе не тільки безвізовий в’їзд або виїзд, а й транзитне пересування через територію даної держави. При перетині кордону України громадянам цих держав необхідно пред’явити закордонний паспорт.

Поряд з цим необхідно відзначити, що, згідно з міжурядовими договорами, для жителів Росії і Білорусії при в’їзді в дану державу обов’язковою умовою є тільки наявність паспорта своєї країни.

Безпосередньо для жителів України, засвідчують особу і підтверджують громадянство є такі документи, як паспорт громадянина цієї держави, дипломатичний чи службовий паспорт, проїзні документи на дітей, документи про візовий режим сусідніх країн. Крім цього, обов’язково наявність таких посвідчень, як посвідчення особи на повернення в Україну, а також члени екіпажу і (або) моряка.

Для в’їзду в країни Євросоюзу, що ратифікували шенгенський договір, жителям України необхідно оформити  шенгенську візу, яка дає право на перетин кордонів будь-якої з цих держав (так як вони входять в шенгенську зону).

Слід звернути увагу на те, що при необхідності відвідування декількох країн шенгенської зони візу рекомендується оформляти в посольстві тієї країни, в якій передбачається більш тривалий термін перебування. Згідно з деякими даними, існує два види шенгенських віз: одноразові і багаторазові .

За даними деяких джерел, всі країни, що входять в шенгенську зону, володіють загальною базою різних правопорушень громадян в інших державах. Тому при порушенні закону в попередній поїздці може бути відмовлено в оформленні візи в будь-яку з цих країн.

Крім цього, всі іноземні громадяни при в’їзді в будь-яке з цих держав підлягають обов’язковій перевірці на готовність до повернення в свою країну. Підтвердженням цього може бути зворотний квиток, ваучер турагентства, документ про бронювання готелю або необхідна для перебування за кордоном сума грошових коштів.