Україну відклали на потім. Скасування безвізового режиму знову скасовується

Коли відносини між ЄС і Україною стануть безвізовими знову невідомо

Безвізовий режим для України10 червня в Люксембурзі пройшло планове засідання Ради Європейського союзу. Попередньо було відомо, що питання про скасування візового режиму було включене до порядку денного, але в підсумку, міністрами остаточного рішення прийнято не було. На даний момент можна стверджувати, що громадянам України для в’їзду в країни ЄС, оформлення шенгенської візи знадобитися як мінімум до осені.

Петро Порошенко в своїй офіційній заяві озвучив три тимчасових відрізки для можливого прийняття рішення щодо віз: «до літа», «до вересня» і «до кінця року точно». При цьому він пояснив, що дане питання очікує розгляду тільки Радою МВС ЄС і Європарламентом.


Загальносвітова ситуація

Відповідно до думки експертів, така ситуація склалася в результаті несанкціонованого діалогу між ЄС і Туреччиною.

Брюссель і Анкара почали обговорення ідеї про скасування шенгенських віз для громадян Туреччини в обмін на врегулювання ситуації з сирійськими біженцями, що заполонили Європу. Так з’явилася пропозиція створити механізм, за допомогою якого Брюссель зможе без особливих проблем скасувати і знову ввести візовий режим для будь-якої країни в разі потреби. Але поки механізм не запущено, візи не будуть скасовані в наступних країнах:

  • Туреччина,
  • Україна,
  • Грузія,
  • Косово.

Таким чином, Україна була прирівняна до Туреччини, а значить біженці можуть прийти в країни Європи і з української сторони.


Зобов’язання перед ЄС

Країни, що входять до ЄС незадоволені якістю виконання антикорупційних зобов’язань Україна, тому було запропоновано створити систему для їх контролю.

Українські експерти стверджують, що ЄС і російські представники в Європі навмисно затягують прийняття остаточного рішення з даного питання. Вони сподіваються в результаті примусити Україну якомога швидше виконати мінські угоди.

Богдан Яременко, експерт з міжнародних справ, допускає, що ЄС таким чином тактовно відмовляє Україні у скасуванні віз.

Тим часом, Фінляндія готова дозволити безкоштовний в’їзд в країну для України і Грузії.