Україна дуже не скоро увійде до зони Шенгену – запасайтеся візами

шенгенська візаПопри всі ці слова і обіцянки політичних діячів, вже довгий час ніяк не вирішується завдання входження України до Шенгену.

І перспективи на якнайшвидше позитивне вирішення даної проблеми у нас дуже ілюзні! Тому як для введення всіх правил Шенгену країна, яка вступає в нього, зобов’язана оцінити повну готовність у чотирьох сферах:

  1. повний захист персональних даних своїх співвітчизників;
  2. візи; 
  3. повітряні кордони;
  4. співпраця поліцейських служб.

І оцінюють все це спеціальні консультанти з Євросоюзу. Тому, шановні співвітчизники, для переміщень по світу нам як і раніше тільки й залишається, що запасатися шенгенськими візами. Причому, дуже завчасно, щоб уникнути безлічі проблем.

Дозвіл, чи то пак віза, має бути оформлене візовим відділом консульства або посольства саме тієї держави, через межі якого і планується виїзд з України.

Щоб отримати жаданий дозвіл абсолютно точно необхідно зібрати цілий пакет документів:

Закордонний паспорт. Само собою зрозуміло, що ваш закордонний паспорт повинен бути чинним, причому на термін, що перевищує три календарних місяці з дати завершення виїзду.

Анкета на отримання візи. Це перелік різних питань, які стосуються особисто вас (паспортні дані і все таке) і цілей вашої подорожі, так і не мають ніякого сенсу (наприклад, кому ж цікаво знати ім’я вашого тата). Цей документ можна знайти на сайті відповідного консульства або отримати у візовому відділі особисто. До анкети в обов’язковому порядку прикладається фотографія, відповідна вимогам приймаючої сторони.

Страховий медичний поліс. Документ повинен бути дійсний на весь період перебування за кордоном. І від компанії, що має акредитацію в тій державі, куди ви поїдете. Це важливо!

Ще потрібно представити підтвердження бронювання номерів з готелів на весь час перебування за кордоном або запрошення від приймаючої сторони на паперовому носії. Це може бути факс або оригінал, але ніяк не роздруківка електронного листа.

Довідки про доходи. Це документи, що доводять ваше матеріальне благополуччя. До них відносять довідки з роботи про одержувану заробітну плату, банківські виписки про стан рахунків. Потрібно підготувати себе до того, що деякі, особливо розважливі візові служби, можуть просити подання довідок про придбання валютних коштів.

Зібрані за переліком і належним чином заповнені документи потрібно віддати в посольство або консульський відділ. Найчастіше це робиться особисто громадянином. Прийомні години дізнатися можна на сайтах або за телефонами. Скільки буде відпрацьовується пакет документів – кілька днів чи кілька тижнів – ви дізнаєтеся в посольстві. Ще одне правило отримання дозволу на в’їзд в обрану країну – сплата консульського збору. Тут у кожного свої правила – хто то хоче бачити квитанцію разом з документами на візу, а хто то дає можливість оплатити його пізніше.

Ще вас можуть запросити на співбесіду. При цьому намагайтесь донести до особи, яка проводить розмову очевидне – вам хочеться побувати в його батьківщині, але своя Батьківщина вам набагато дорожче і залишати її назовсім ви не маєте наміру. Просто Україна дуже не скоро увійде до зони Шенгену – запасаємося візами!