Наш уряд не цікавить курс на ЄС і скасування візового режиму

визовый режим Украина - ЕСЕкс-президент Польщі Олександр Кваснєвський вважає що завдяки своєму демографічному потенціалу, Україна має всі шанси вступу до Європейського союзу. Він упевнений, що українська влада готова до впровадження європейських стандартів, але чи так це насправді.

Курс України на Євроінтеграцію почав формуватися ще на початку дев’яностих років. На сьогоднішній день він залишився незмінним. За ці роки неодноразово змінювалася влада, але так ніхто і не наважився внести кардинальні зміни в цей курс.

Дуже схоже, що нинішня влада веде подвійну гру з представниками Європейського союзу. Яскравим тому доказом є і проведення Саміту Україна – ЄС у Брюсселі в лютому 2013 року. Там чітко стало зрозуміло, що Україна не дуже то й прагне виконувати умови ЄС. Про небажання вступати в Європейський союз свідчать і зірвані засідання Верховної Ради з проблем та питань євроінтеграції.

Чи зможе нинішній уряд забезпечити підписання обов’язкових євроінтеграційних законів у встановлені терміни теж поки залишається великим питанням. Більшість експертів переконані, що все-таки 2013 повинен стати вирішальним для України. Уряд повинен чітко визначитися у подальшому розвитку країни. Що нас чекає в Митному  або Європейському союзі покаже тільки час. Однозначно, що підписання договору про зону вільної торгівлі набагато вигідніше для розвитку економіки країни.

Для українського суспільства серйозною перешкодою є також наявність візового режиму з Євросоюзом. Адже більшість громадян нашої країни досі не мали можливості побувати в європейських країнах. Внаслідок матеріальних і візових перешкод українці до кінця не усвідомлюють важливість підписання євроінтеграційного законів. А це, по всій видимості, на руку уряду. Нерозуміння людей допомагає їм загальмовувати шлях України до Європейського союзу. Відсутність інформаційної політики влади, професіоналізму українських ЗМІ та згубний вплив російських ЗМІ – є головними причинами відсутності обізнаності українців у процесах євроінтеграції. Очевидно, що тільки реальне підвищення рівня культури зможе збільшити імідж України і розташує українців на користь євроінтеграції.