Безвізовий режим України на прикладі Молдови

безвізовий режимУявімо ситуацію про те, що безвізовий режим почав свою дію, так чого ж побоюватися громадянину України на кордонах з європейськими державами? Чудовим прикладом такої ситуації виступає Молдова. Схожість цих країн відома ще з часів СРСР, так як обидві ці країни були його частиною. На сьогоднішній день Росія впливає на обидві держави, але ще їх об’єднує і «заморожений» військовий конфлікт.

Сьогодні список держав відкритих для Молдови без віз наступний:

  • Всі держави Євросоюзу, що знаходяться в межах Шенгенської зони;
  • Країни, які асоціюються з зоною Шенгенської угоди;
  • Країни, що не мають на сьогоднішній день статусу держави, що входить в зону Шенгенської угоди.

Особливості безвізового режиму

Перебування у всіх перерахованих країнах для молдаван можливо терміном 90 днів в період 6 місяців. Спочатку виникало ряд складнощів пов’язаних з в’їздом до країн ЄС без візи, виникали відмови у в’їзді, якщо громадянин не міг підтвердити своє забезпечене фінансове становище , або довести наміри туристичного характеру для відвідування країни. Часом на кордоні з державою ЄС можуть зажадати надати весь пакет документів: ваучер на проживання в готелі, квиток на зворотну дорогу, фінансові гарантії свого проживання в країні (50 євро на 1 добу), запрошення з країни ЄС, або гарантійний лист, а також біометричний паспорт громадянина і його медичну страховку. Весь цей перелік надається в візову службу і для отримання візи.

Не дивлячись на це, введення безвізового режиму все ж має ряд позитивних моментів, по – перше не потрібно чекати оформлення візи, а по – друге немає фінансового внеску, як при оформленні візи. Але якщо ви сподіваєтеся, що даний режим є «квитком» на працевлаштування в країні ЄС, то права на це немає.


Чи є перспектива безвізового режиму для України?

Для України, на сьогоднішній день, немає обставин підтверджують введення безвізового режиму найближчим часом. Не дивлячись на те, що влада України виконають всі взяті на себе зобов’язання. Коли безвізовий режим України та шенгену вступить в свої права, кожен громадянин, який бажає перетнути кордон повинен бути готовий до того, що його можуть не впустити в країну ЄС. Число туристів безсумнівно збільшиться, але це не дасть їм здійснити ті дії, заради яких більшість бажала б виїхати. І цей шанс на своє світле майбутнє не буде реалізований, тому що ні працевлаштування, ні навчання не будуть можливі навіть при безвізовому режимі. Таким чином, введення безвізового режиму України і країн шенгенської угоди буде вважатися лише послабленням для туристів, бажаючих відвідати країни Євросоюзу.